12 Ocak 2010 Salı

Bildiri : "Tanjeviç İstifa" Protestosu

Fenerbahçe Ülker Basketbol takımının başına getiriliş şekli ve sözleşmesindeki gizlilikler hep tartışma konusu olan Bogdan Tanjeviç’in geldiği günden bu yana oynattığı basketbol ortadadır.

Aydın Örs’ten çaldığı mirası her gün kötüye kullanmıştır. Basketbolu zevksizleştirmiş, son derece kaliteli oyunculardan kurulu takımımızı sıradanlaştırmıştır. Önce skorlara sonra ise seyirci sayısına yansıyan kötü gidiş 2009 un sonlarında tavana vurmuş iken 2010 a giriş tam bir hezimet olmuştur. Euroleague’de alınan 30-40 sayı farklı yenilgiler sıradanlaşmıştır. Bogdan Tanjeviç’in Fenerbahçe takımını getirdiği nokta kabul edilemez. Bu hafta Euroleague’de oynayacağımız maç takımımızı galibiyet halinde son 16 takım arasına taşıyabilir. Ancak Tanjeviç ile devam etmek gelecek maçlarda 30-40 sayılı hezimetlere devam etmek demektir. Bogdan Tanjeviç çok açık olarak Mahmut Uslu-Turgay Demirel ikilisinin basketbolumuza kazığıdır. Fenerbahçe basketbol şubesi mutlaka köklü değişimler yaşamak zorundadır. Bunun başlangıcı Tanjeviç ile yolları ayırmak olmalıdır. Perşembe günü tribündeki seyirci sayımız 500 bile olsa takımımıza sonuna kadar destek vereceğiz. Ancak maç öncesi, devre arası ve maç sonu skor ne olursa olsun “pankartlar, dövizler ve tezahüratlarla” Tanjeviç’i istifaya davet edecek ve protesto edeceğiz.
TANJEVİÇ İSTİFA EDENE KADAR PROTESTOLARIMIZI FUTBOL, VOLEYBOL VE BASKETBOL MÜSABAKALARINDA DEVAM ETTİRECEĞİZ…

BOGDAN TANJEVİÇ’İN GÖREVİNE DERHAL SON VERİLMELİDİR
TANJEVİÇ GO HOME !

FENERBAHÇE BASKETBOL GÖNÜLLÜLERİ

2 yorum:

  1. Bildiri çok güzel olmuş. Ancak esas olay TBF-Mahmut Uslu-Ülker arasındaki ilişkilerdir.... Bu üçlü basketboldaki çetedir ve elde ettikleri rant tartışılmaz. Tanjeviç gitmelidir ama onu getiren ve bize kakalayan Mahmut Uslu-Turgay Demirel ikilisi ilk gitmesi gerekenlerdir. Ergin Ataman-Kerem Gönlüm de unutulmamalıdır. Sahadaki skor ne olursa olsun protesto yapılmalı ve sezon sonuna kadar devam ettirilmelidir.

    YanıtlaSil
  2. Her satırına imza atarım. Çok güzel ama geç kalınmış bir bildiri. Basında ve basketbol camiasında oldukça ses verdi. Belki bu bildiri salonda yapılan yada yapılacak protestolardan daha etkili oldu. Ancak ne olursa olsun her maç "Tanjeviç İstifa" sesleri yükselmeli. Mahmut Uslu'da unutulmamalı. Fenerbahçe basketbolunda her kötülüğün anası Mahmut Uslu git artık...

    YanıtlaSil